XtGem Forum catalog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://www.sendspace.com/file/r1kfdm
https://zenwriting.net/kelly91gillespie/kancelaria-upadlosc-konsumencka-0st1
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://vogel78ring.bravejournal.net/post/2021/11/17/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Kiedy najkorzystniej ogłosić upadłość konsumencką?Odwiedzając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie postaram się rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły pełno deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE